logo.gamebato
Frostpunk یک بازی ویدیویی تک نفره بقای شهرسازی است و داستان بازی مربوط به سال 1886 است که در آن فوران‌های کراکاتوآ و کوه تامبورا،
امتیاز:
3.9/5
Frostpunk یک بازی ویدیویی تک نفره بقای شهرسازی است و داستان بازی مربوط به سال 1886 است که در آن فوران‌های کراکاتوآ و کوه تامبورا، کم‌نور شدن خورشید و سایر

 Frostpunk یک بازی یک بازی ویدئویی تک نفره بقای شهرسازی است که توسط استودیوهای ۱۱ بیتی توسعه یافته و منتشر شده است. داستان بازی مربوط  به سال 1886 است که در آن فوران‌های کراکاتوآ و کوه تامبورا، کم‌نور شدن خورشید و سایر عوامل ناشناخته باعث زمستان آتشفشانی در سراسر جهان و باعث ساخت تاسیساتی به نام «ژنراتور» توسط امپراتوری بریتانیا و ایالات متحده شد. بازی با سه سناریو راه اندازی می شود که هر کدام دارای زمینه ها و داستان های متفاوتی بودند. در سناریوی اصلی، بازیکن رهبر گروهی از کاوشگران است که از کمبود و ناآرامی لندن در سفری برای یافتن ذخایر عظیم زغال سنگ در شمال فرار کردند. در عوض، گروه از مهمانی اصلی اعزامی جدا می‌شوند و یک مولد گرما عظیم را در دهانه‌ای غول‌پیکری کشف می‌کنند و در آنجا مستقر می‌شوند و شهر نیو لندن را تأسیس می‌کنند. در سناریوی دوم، بازیکن رهبر گروهی از محققان از آکسفورد و کمبریج است که مسئول ایجاد یک شهر جدید به منظور حفظ دانه ها و گیاهان از سراسر جهان از زمستان آتشفشانی است.

دانلود بازی Frostpunk برای کامپیوتر | گیمباتو

آنها در اطراف یک ژنراتور واقع در یک شکاف یخی مستقر می شوند. بر خلاف بسیاری از سناریوهای دیگر، جمعیت شهر کاملاً از مهندسان تشکیل شده است و عمدتاً برای جمع آوری منابع به خود متکی هستند. در سناریوی سوم این بازی ماجراجویی بازیکن به عنوان رهبر گروهی از پناهندگان قرار می‌گیرد که ژنراتوری را که در اصل برای گروه بزرگی از لردهای ثروتمند به رهبری لرد کریون، آخرین نخست‌وزیر بریتانیا در نظر گرفته شده بود، در اختیار گرفته‌اند. بازیکن همچنین باید با امواج دائمی پناهندگانی که به دنبال سرپناهی در شهر هستند، از جمله اربابان سرنگون شده دست و پنجه نرم کند. بازیکن باید تصمیم بگیرد که آنها را بپذیرد یا آنها را رد کند و در عین حال به منابع محدودی که به آنها دسترسی دارد توجه کند. این بازی بر نیاز به اولویت بندی ساختمان ها بسته به گرمای مورد نیاز آنها تأکید می کند. خانه ها و امکانات پزشکی نیاز به قرار دادن نزدیک به راکتور دارند تا مبادا بازیکن با شیوع سرمازدگی و بیماری مواجه شود.

دانلود بازی Frostpunk برای کامپیوتر | گیمباتو

تجهیزات پزشکی و گرمخانه ها باید بالای 20- درجه سانتیگراد نگهداری شوند، در غیر این صورت غیر قابل استفاده هستند. محل های کار نیز نیاز به عایق بندی دارند که می توان از طریق بخاری یا توربین های بخار به آن دست یافت. بازیکن این اختیار را دارد که از قوانین برای تنظیم بهره وری جامعه خود استفاده کند. در اکثر سناریوها، بازیکن همچنین این گزینه را دارد که حمایت شهروندان را یا با “Order” که شامل ساختمان‌ها و قوانین برای اجرای امنیت است، یا با “Faith” که شامل ساختمان‌ها و قوانینی است را افزایش دهد. یک پلت فرم برای اعدام “دشمنان” یا “کافران” با سوزاندن آنها تا حد مرگ با بخار ژنراتور ساخته شده است. بازیکن ممکن است برای کاهش نارضایتی در شهر خود یک اعدام را برنامه ریزی کند. فناوری یکی دیگر از ویژگی‌های گیم‌پلی است که محیط سرد شهر را مجبور می‌کند با عایق‌بندی بهتر، راکتورهای قوی‌تر، خروجی صنعتی بهتر و ماشین‌آلات کارآمدتر سازگار کند.

دانلود بازی Frostpunk برای کامپیوتر | گیمباتو

ساختن یک ساختار کارگاهی به بازیکن اجازه می دهد تا در مورد فناوری و ساختمان هایی تحقیق کند که شهر را کارآمدتر می کند. این شهر همچنین می‌تواند یک فانوس دریایی برای جستجوی زمین‌های بایر یخ زده اطراف برای بازماندگان و منابع اضافی بسازد. این بازی ابتدا برای مایکروسافت ویندوز در آوریل 2018 منتشر شد، اما بعداً در اکتبر 2019 برای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان و در فوریه 2021 برای macOS در دسترس قرار گرفت و پس از انتشار بازخوردهای کلی مثبتی دریافت کرد و طی سه سال پس از انتشار بیش از 3 میلیون نسخه فروخت. در ادامه با دانلود رایگان این بازی از گیمباتو با ما همراه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گیمباتو در شبکه های اجتماعی